Napjainkba sok kutatás alátámasztja, hogy a mászásra jellemző tipikus mozgásminták terápiás szempontból hasznosak és igencsak hatékonyak.

A falmászás az egész testet megmozgatja, növeli az izomerőt, az erőálló képességet, fejleszti az erőnlétet, a kitartást, az egyensúlyérzéket, javítja a koordinációs és a koncentrációs készséget, fokozza a problémamegoldó képességet, önfegyelemre nevel, kreativitásra ösztönöz és önbizalmat ad.

Falmászás

Szüksége van-e az ön gyerekének a falmászásra? Kinek hasznos?

  • Gerincferdülés, hanyag tartás, Scheuermann betegség és egyéb tartási rendellenességekkel küzdő gyerekeknek.

A tartásjavító falmászás során a cél a gerincgörbületek harmonizálása és az izomegyensúly helyreállítása. Mindezt úgy érhetjük el, hogy a mászómozdulatokat gyógytornaelemekkel kombináljuk, akár egyéb kiegészítő eszközök segítségével is, mint például a gumiszalag, kis-nagy labda.

A falmászás átmozgatja a test teljes izomzatát, kezdve a mélyhátizmokkal, hasizmokkal a lapocka és váll körüli izmokon át egészen az alsóvégtagi és csípő körüli izmokig. Tartásjavító falmászás során kialakítjuk a megfelelően korrigált tartást és az izmokkal a megfelelő irányba mozdítjuk a gerincgörbületeket.

  • Hiperaktív vagy éppen túlságosan passzív gyermeknek.
  • Figyelemzavaros, tanulási, magatartási, beilleszkedési zavarokkal küzdőknek.

A hiperaktív vagy koncentrációzavarban szenvedő gyerekek a mászófalon közvetlenül megtapasztalhatják a valóságot, feloldódik a bennük felgyülemlett feszültség. Ugyanis a falon nélkülözhetetlen az összpontosítás.

  • Egyensúly-zavarral küzdő gyermeknek.
    A mászás javítja az észlelést, a mozdulatok koordinációját, a tapintást és az egyensúlyi érzéket, erősíti a törzset.

Kapcsolodó szolgáltatások:

Gyógytorna és gyógymasszázsMozgásképesség és mozgásfunkciók javítása.