Mire jó ez a szűrőcsomag?
A férfi egészség laborcsomagunk a máj, vese, vérképzőrendszer, pajzsmirigy, zsír és szénhidrát- anyagcsere, valamint az ionháztartás működésére fókuszál. Ezen kívül vizsgálja, hogy van-e a szervezetben gyulladásos folyamat, fertőzés, vagy a tápcsatornában keletkezett vérzés.
E szűrőcsomag elvégzését 40 éves kortól ajánljuk a férfiaknak. A csomag a nagylabor (nagyrutin) vizsgálat tételein felül tartalmaz olyan vizsgálati tételeket is, melyek jóval komplexebb képet adnak az egészségi állapotról, ezért akár annak kiváltására is megfelelő.
50 év feletti pácienseink számára kibővített csomagot ajánlunk, mely az alap női/férfi szűrőcsomag mellett tartalmaz D vitamin, férfiak esetén pedig PSA és tesztoszteronszint vizsgálatot.
Férfi általános egészségcsomag: Ára: 649 Ron
Vizsgált tételek:
Belgyógyászati konzultáció
Urológiai konzultáció
PSA
Bilirubin
GOT (Aszpartát-minotranszferáz)
GPT (Alaninaminotranszferáz)
GGT (Gamma-glutamiltranszferáz)
Vizelet és általános üledék
Teljes vérkép
Vas
Kreatinin
Transzferrin
Koleszterin
Összkolereszterin
LDL-koleszterin
HDL-koleszterin
Triglicerid
Kálium
Kálcium
Vörösvértest-süllyedés
CRP (C-reaktív protein)
D-vitamin: 50 év felett
Férfi gyermekvállalás laborcsomag: 649 Ron
Vizsgált tételek:
Urológiai konzultáció- és ultrahang vizsgálat
Cink
Vas
CRP (C-reaktív protein)
SHBG (Nemi hormon kötő fehérje)
Bilirubin
GOT (Aszpartát-minotranszferáz)
GPT (Gamma-glutamiltranszferáz)
GGT (Gamma-glutamiltranszferáz)
ALP (Alkalikus foszfatáz)
Kreatinin
Általános vizelet és üledék vizsgálat
Urea
Tesztoszteron szabad és össz.
TSH (Tireoidea-Stimuláló Hormon)
Prolaktin
Vérkép
Vércukor
Prosztata egészsége laborcsomag: Ára: 285 Ron
A csomag a prosztata működési rendellenességek okozta problémák laboratóriumi vizsgálatát foglalja magában vérből és vizeletből. A vizsgálat elvégzése javasolt 50 éves kor felett, illetve gyakori vizelési inger, valamint fájdalmas vizeletürítés esetén is.
Mi a prosztata?
A prosztata a férfi belső nemi szervekhez tartozó dülmirigy. Születéskor borsószem méretű, 25 éves korra azonban már 20 g tömegű, gesztenye nagyságú szervvé fejlődik, ami megegyezik a normál felnőttkori mérettel. A húgyhólyag alatt található, az abból kiinduló húgycsövet veszi körül. A prosztata simaizma a vizeletürítésért felel (összehúzódik, illetve nyomást gyakorol a húgycsőre), míg az általa termelt váladék hígítja az ondót, ezzel elősegítve a spermiumok mozgását.
Prosztatamegnagyobbodás
A prosztata megnagyobbodása lehet jóindulatú, de utalhat komolyabb betegségre is. A prosztata jóindulatú megnagyobbodása az 50 év feletti férfiak egyharmadát érinti. Mivel a megnagyobbodott prosztata a húgyvezetékre állandó nyomást gyakorol, tartósan fennálló vizelési problémákat okoz, mely a vesére is hatással van. Az ilyenkor fellépő vizelési problémák közé tartozik a gyakori vizelési inger, fájdalom, égető illetve csípő érzés, utócsepegés, inkontinencia, vagy éppen vizelési képtelenség. A vizeletürítési nehézségek a prosztata gyulladásra, a prosztata jóindulatú megnagyobbodására, valamint a prosztatarákra egyaránt jellemzőek.
Vizsgált tételek:
Urológiai konzultáció-és ultrahang vizsgálat
Általános vizelet + üledék vizsgálat
Vizelettenyésztés
PSA
Férfi potenciazavar laborcsomag: Ára: 649 Ron
Kevés olyan dolog tudja csökkenteni egy férfi önbecsülését, mint a szexuális teljesítőképességének a romlása, vagy annak teljes hiánya. Ennek a képességnek az elvesztése jelentősen meghatározza a férfi életminőségét mind pszichés, mind fizikai értelemben. Érdemes figyelembe venni, hogy a potencia zavar komoly intőjel lehet, ugyanis hátterében gyakran húzódhatnak meg komolyabb szervi megbetegedések.
Sokszor egy egyszerű szűrővizsgálat fényt deríthet a társbetegségre, amely a potencia zavarokat okozhatja, így mindenképpen javasolt felkeresni a szakorvost, elkerülve ezzel a későbbi szövődmények kialakulását.
Általános állapotfelméréssel, mely a férfi szaporító szerveinek zavarait próbálja felderíteni, könnyen felderíthetőek a probléma mögött meghúzódó okok. Mivel általánosan elterjedt jelenségről van szó, melyet ma már megannyi módon lehet kezelni, ezért hiba a problémakört tabunak tekinteni. Merevedési zavarnak (erektilis diszfunkciónak, potencia zavarnak) definiáljuk azt az állapotot, amikor a férfi tartósan, huzamosabb időszakon át képtelen a szexuális aktushoz szükséges merevedés elérésére, illetve annak megtartására.
Ha a merevedési zavar nem csak hátráltatja, hanem lehetetlenné teszi a szexuális aktus megvalósulását, impotenciáról beszélünk. A potencia zavarok eredete 80%-ban organikus eredetű, míg 20%-ban pszichés problémákra vezethető vissza, így a fizikális orvosi kivizsgálások mellett érdemes a problémát lelki-érzelmi oldalról is megvizsgálni.
A merevedési zavarok pszichés rizikófaktorai lehetnek még a stressz, félelmek, szorongás, teljesítménykényszer, depresszió, párkapcsolati problémák.
Az életmóddal járó rizikófaktorok pedig a következők: túlzott alkoholfogyasztás, mozgásszegény életmód, túlsúly, elhízás, dohányzás
Vizsgált tételek:
Urológiai vizsgálat
Cink
Vas
CRP (C-reaktív protein)
SHBG (Nemi hormon kötő fehérje)
Bilirubin
GOT (Aszpartát-minotranszferáz)
GPT (Gamma-glutamiltranszferáz)
GGT (Gamma-glutamiltranszferáz)
AP (Alkalikus foszfatáz)
Kreatinin
Általános vizelet és üledék vizsgálat
Urea
Tesztoszteron szabad és össz.
TSH (Tireoidea-Stimuláló Hormon)
Prolaktin
Vérkép
Vércukor
Férfi tumormarker csomag: Ára: 150 Ron
PSA (Prosztatarák)
Free PSA
CA19-9 (Hasnyálmirigy tumor)
CEA (Emésztőszervi tumorok)